VÝROBKY A VÝROBA:

Stropní systém „ALIDAL"

Jedná se o betonové armované (ne předepjaté) dutinové stropní panely odpovídající ČSN EN-1168. Jsou vyráběny v šířce 60 cm a 30 cm při výšce 17,5 cm a 21 cm pro rozpětí do 8,05 m. Únosnost panelů je 3,5 kN a 5 kN. Nejmenší uložení je 7 cm na zdivu z betonu a 10 cm na zdivu z cihelných a porobetonových bloků. Předností těchto panelů je nízká hmotnost a tím jedinečná možnost jejich dopravy a ukládání nákladním autem s hydraulickým jeřábem na připravené zdivo. Rychlost pokládky je zhruba 80 m2/hod. Vyrovnání panelů ze spodní strany se provede jedním podepřením a zalitím spár betonem C20/30 s maximální velikostí kameniva 12 mm. Pohledové strany panelů jsou z výroby dokonale rovné a po případném přetmelení docílíme hladkého povrchu podhledu, který stačí jen vymalovat. Pro zvýšení únosnosti a stability stropní konstrukce se doporučuje nadbetonovat panely betonem C20/30 v síle 4–5 cm s použitím kari sítí. Další výhodou je možnost ve výrobě aplikovat tepelnou izolaci na spodní straně panelu. Síla izolace se řídí požadavkem projektanta. Tím se zvyšuje užitná hodnota při použití na zastropení sklepů a technického prostoru. Tato metoda použití izolace je zcela běžná v Holandsku.


Při použití spodního zateplení je možné před betonováním provést rozvody podlahového topení (teplovodní, elektrické) a tím výrazně snížit náklady na provedení podlahové konstrukce.


Panely ALIDAL je možné použít ve všech stavebních konstrukcích. Při výstavbě rodinných domů, administrativních budov, bytových domů, průmyslových objektech, v železobetonových a ocelových konstrukcích.


Výhody systému ALIDAL jsou: úspora pracovníků při vlastním zhotovování stropních konstrukcí, rychlost pokládky, dokonale rovný podhled stropu a servis – dovoz od výrobce na staveniště včetně montáže.

 

 

 

celý leták ke stažená zde

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla